Społeczne Gimnazjum Nr 14

Wiadomości ogólne

Społeczne Gimnazjum nr 14 STO
w Warszawie przy ul. Bogusławskiego 6A

ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych
na rok szkolny 2016/2017

(planujemy przyjęcie 32 osób do dwóch 15-17 osobowych klas)

Kilka informacji o naszej szkole:

Gimnazjum istnieje od 01.09.1999 r.
  Szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania potwierdzony wynikami egzaminów gimnazjalnych i miejscami naszych absolwentów w szkołach średnich.
  Wyróżniamy się miłą atmosferą, wyjątkowym programem wychowawczym, programem imprez kulturalnych i promowaniem aktywności uczniów.
  Kameralne warunki (6 klas liczących od 14 do 17 uczniów) sprzyjają nauce, wzajemnym kontaktom, a przede wszystkim bezpieczeństwu uczniów- najwyższy poziom bezpieczeństwa stwierdzony po badaniach Kuratorium Oświaty.

Program nauczania przewiduje:

dwa języki obce: j. angielski (4godz. tyg), j. niemiecki lub j. hiszpański (2godz tyg),
  zwiększoną liczbę lekcji z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego,
  ponadprogramowe lekcje filozofii,
  liczne fakultety i koła zainteresowań,
  testy semestralne podsumowujące wiedzę uczniów,
   publiczne wystąpienia uczniów w ramach prezentacji prac samodzielnych,
  częste kontakty z kulturą i sztuką, (teatr, kino, muzea, wystawy, koncerty),
  twórcze podejście do wychowania: "Program Nauczania Wartości", "Program Imprez Kulturalnych",
  różnorodne zajęcia wychowania fizycznego (gry zespołowe, basen, zajęcia z tenisa stołowego, sporty zimowe),
  wyjazdy: integracyjny, na narty "biała szkoła", krajoznawczy wyjazd zagraniczny,
autorski program nauki przygotowujący uczniów do EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Ponadto:

Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologa, pedagoga, reedukatora.
  Dyrekcja i nauczyciele realizują program wychowawczy we współpracy z rodzicami.
  Bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego osiągnięte przez naszych uczniów są efektem pracy wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer 22-669-62-25 lub 504-257-199, wysyłając zapytanie na adres ttatkowski@o2.pl, przeglądając naszą stronę internetową www.gim14sto.pl lub odwiedzając osobiście naszą szkołę od poniedziałku do piątku w godzinach 730 - 1430.

Terminy zebrań informacyjnych dla rodziców kandydatów:
4 listopada 2015 r., 2 grudnia 2015 r., 16 marca 2016 r. – szystkie zebrania odbywają się w budynku szkoły i zaczynają o godz. 1630