Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syLITERACKIE WALENTYNKI.
Spotkanie z pisarką, Agnieszką Tyszką.
Rozstrzygnięcie X edycji Walentynkowego Konkursu Literackiego.

Trzy równorzędne NAGRODY otrzymali: Mikołaj Cholewiński za miniaturę pt. „Haiku”, Julia Felak za wiersz pt. „Cząstka mnie”, Zuzanna Makacewicz-Zumrawi za wiersz pt. „Nic”.
W gronie WYRÓŻNIONYCH znaleźli się: Szymon Cohen z kl. 7b – wiersz pt. „Co to jest miłość?”, Anna Michalik z kl. 3a – wiersz pt. „Idealny”, Wiktor Mroczek z kl. 7a - wiersz pt. „Przeciw walentynkom”, Maja Szeszkowska z kl. 7b - opowiadanie bez tytułu (Ludzie od zawsze...), Jakub Sobiecki z kl. 3a – wiersz bez tytułu (Siwiuteńcy...), Aleksandra Wilk z kl. 3b – wiersz pt. „Milion dwieście i więcej”, Mikołaj Witkowski z kl.3a - wiersz bez tytułu (O miłości...).
Pisarka podzieliła się refleksjami na temat lektury tekstów młodych autorów. W tym roku przeważały teksty liryczne. Przeczytała dwadzieścia dwie prace literackie. Cieszył ją fakt, że autorami byli również chłopcy. Zachęcała gimnazjalistów i uczniów starszych klas szkoły podstawowej do wyrażania siebie poprzez pisanie.
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci mogą odziennie pić herbatę w kubeczkach specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych na tę okazję, a wyróżnieni czytać książkę pt. „Zielone słońce” Marcina Kowerczyka. Rozmowę z autorką książek poprowadzili: Emilia Wojtacha i Szymon Cohen. Znalazł się także czas na pytania, które zadawała publiczność. Na koniec sympatycznym akcentem uroczystości okazały się indywidualne rozmowy i rozdawanie autografów.

Magdalena Sadowska-Maciejewska, Anna Fligiel-Żuczek

[wróć]