Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syPostHeaderIcon Wydarzenia - archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010
  24 czerwca punktualnie o 900 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość zakończenie roku szkolnego. W przemówieniu Pan Dyrektor nawiązał do licznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas dziesięciu miesięcy nauki. Najlepsi uczniowie odebrali swoje nagrody. Gratulowaliśmy im, oklaskując gromkimi brawami. Na ten dzień czekają wszyscy, bo dla każdego miniony rok był czasem wypełnionym wytężoną pracą. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanych wakacji, mnóstwa słońca i niezapomnianych wrażeń! Do zobaczenia 1 września punktualnie o
900;-)


Galeria - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010Pożegnanie uczniów klas III
  Nikt nie przypuszczał, że trzy lata tak szybko miną. Lata, które każdy z nich zapamięta zapewne na zawsze. 23 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy uczniów klas III, którzy na zakończenie przygotowali filmy - niespodzianki nawiązujące do życia szkoły. Drugoklasiści wręczyli absolwentom płyty ze zdjęciami i tradycyjnie antyramy. Na zakończenie uczestnicy kółka teatralnego wystawili przedstawienie Czerwona walizka. Scenariusz do niego napisała Joanna Tyszka - absolwentka naszej szkoły. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. Wszyscy podziwiali i zajadali się pysznym tortem w kształcie serca - dzieło Państwa Świderskich. Serdecznie dziękujemy! I tak jak powiedział jeden z uczniów klasy III a: "Z nikim nie chcę się żegnać", my również z nikim się nie żegnamy. Mówimy do zobaczenia! Drodzy absolwenci, życzymy Wam, abyście byli zadowoleni i szczęśliwi z wyboru szkoły średniej i innych decyzji podejmowanych w swoimi życiu. Powodzenia!!!


Galeria - Pożegnanie uczniów klas IIISukcesy naszych uczennic w "Szopeniadzie"
 W drugim semestrze tego roku szkolnego wzięliśmy udział w projekcie interdyscyplinarnym "SzOpeNiada" - słowo, obraz, nuty w ramach projektu edukacyjnego Chopinowskie Licealia 2010 organizowanym przez LXXV Liceum Ogolnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.
 Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Anna Lemieszek z kl. 2 a, Zuzanna Kadlcik z kl. 3 b, Gabriela Zarzecka z kl. 2 b. Godnie, bo wszystkie prace zostały bardzo dobrze ocenione i nagrodzone przez jurorów.

 I miejsce w kategorii dziennikarskiej zdobył film dokumentalny Zuzanny i Ani pt. "Wielki świat małych ludzi" zrealizowany w jednym z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

 Wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymała Gabriela Zarzecka za wiersz pt. "Szopen" . czytaj dalej

 Teatr Buffo
  20 czerwca wybraliśmy się do Teatru Buffo na koncert "Hity Buffo" w reżyserii Janusza Stokłosy. Antoni Zając, uczeń klasy I a, dzieli się z nami swoimi wrażeniami po spektaklu czytaj dalejBrawa dla laureatek Dzielnicowego Literackiego Konkursu Miłość silniejsza niż śmierć>
  Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych uczennic. Zuzanna Kaseja zajęła II miejsce (kategoria poezja), a Agata Dzideczek III miejsce (kategoria proza) w VII edycji konkursu literackiego organizowanego przez nauczycieli Gimnazjum nr 75 w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!!!
Zapraszamy do lektury tekstów laureatek. czytaj dalej

 Jubileusz naszego Gimnazjum
  22 maja hucznie obchodziliśmy Jubileusz Dziesięciolecia naszego Gimnazjum. Na uroczystość przybyli zaproszeni Goście: p. Irmina Sałapatek - pierwszy Prezes Zarządu Szkoły, p. Jarosław Pytlak - pierwszy Dyrektor oraz Nauczyciele, Rodzice i Absolwenci. Po przemówieniu obecnego Dyrektora głos zabrała p. Małgorzata Chojecka - inicjatorka Programu Wartości. Po niej, w imieniu Rady Pedagogicznej, wystąpiła p. Anna Fligiel Żuczek - nauczycielka języka polskiego. czytaj dalej


Galeria - Jubileusz Dziesięciolecia GimnazjumPrezentacja prac samodzielnych
 24 i 25 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja prac samodzielnych. Już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami na forum szkoły. Tematyka wystąpień dotyczyła wszystkich dziedzin nauki. Wysłuchaliśmy m. in. następujących prac:
1. Wpływ bajek na rozwój dziecka
2. Etiopia przez pryzmat "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego
3. Przekształcenia geometryczne
4. Historia NRD
5. Książki w Internecie.
I wielu, wielu innych. Łącznie ponad 80 wystąpień. Wszystkim prelegentom serdecznie gratulujemy, a szczególnie tym, którzy uzyskali ocenę celującą.
Koncert muzyki poważnej
  18 maja odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyki poważnej. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać znanych melodii najwybitniejszych kompozytorów światowych. Muzycy gający na: fortepianie, saksofonie sopranowym, gitarze basowej i perkusji zagrali m.in. następujące utwory: Arię na strunie G J.S. Bacha; Walca Des - Dur (zwanym Minutowym) F. Chopina; Menueta L.Boccheriniego a także utworu z baletu "Romeo i Julia" S. Prokofiewa.Relacja z wyjazdu. Pół żartem pół serio
 Włochy 2010
Od 8 do 16 maja mogliśmy podziwiać piękno Włoch. Oto relacja z podróży ucznia klasy 1a - Stanisława Fryczkowskiego.
Dzień pierwszy
Cała szkoła z radością wstała o szóstej rano w sobotę, by dotelepać się do autokaru za Carrefourem. Organizacja: walizki do autokaru, pożegnanie z rodzicami - poszła w miarę sprawnie.
W myślach widziałem tylko pana Tatkowskiego,...(czytaj dalej)


Galeria - Wycieczka do Włoch 2010"Ludzie i anioły" w Teatrze Współczesnym
  Przedstawienie "Ludzie i anioły" obejrzeliśmy całą szkołą w środę 5 maja. Spektakl rozpoczął się o godzinie 19.00 i trwał 2 godziny. Sztukę napisał rosyjski dramatopisarz - Wiktor Szenderowicz, a przełożył na język polski Jerzy Czech. Reżyserem był Wojciech Adamczyk, a scenografią zajął się Marcin Stajewski.czytaj dalej

 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]