Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syPostHeaderIcon Wydarzenia - archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2010/ 2011
 21 czerwca uczniowie naszego gimnazjum pożegnali się ze szkołą. Punktualnie o godz. 9.00 odśpiewano hymn narodowy, następnie Dyrektor Szkoły wygłosił przemówienie. Najpilniejsi otrzymali nagrody za wzorowe zachowanie i osiągnięcia przedmiotowe. Wszyscy trzecioklasiści - pamiątkowe albumy. Potem były łzy związane z rozstaniem na dwa miesiące i wielka radość, że w końcu wakacje! Zatrzymajmy więc w pamięci tylko dobre chwile, które przeżyliśmy w tym roku szkolnym. Ahoj przygodo! Do zobaczenia we wrześniu!

 Pożegnanie klas trzecich
 20 czerwca pożegnaliśmy klasy trzecie. W programie wieczoru znalazły się: m.in. występ teatru szkolnego - spektakl na podst. "Lekcji" Ionesco ( w reż. Pani Bernardety Obrębowskiej, w obsadzie mogliśmy zobaczyć: Anetę Karcz, Annę Lemieszek, Magdalenę Deryng, Dominikę Kur), filmy zrealizowane przez klasy 3a, 3b i 2a, quiz ze znajomości dziejów szkoły i nie tylko. Na zakończenie wychowawczyni - Pani Katarzyna Rudnicka wręczyła uczniom indywidualnie przygotowane kolaże w antyramach oraz pamiątkowe wydanie "Humoru z zeszytów" (w którym to ku pamięci uwieczniono co ciekawsze fragmenty z prac pisemnych tegorocznych absolwentów).
 Było trochę śmiechu i odrobinę galimatiasu, bo to scenografię trzeba było zdjąć ze sceny, to włączyć film, wyłączyć lub włączyć oświetlenie.
 Niektórym w oku zakręciła sie łezka, bo juz od września każdy z nich w nowej szkole, wśród nowych kolegów rozpocznie kolejny etap swego życia.

 "Koriolan" na deskach na Teatru Powszechnego
 15 czerwca uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli na deskach na Teatru Powszechnego w Warszawie spektakl pt. - "Koriolan" (reż. Gabriel Gietzky). "Koriolan" to jedna z najrzadziej wystawianych sztuk Szekspira, a zarazem genialny dramat, w którym łączą się namiętności, ambicje, wielka polityka, niezmienne prawa historii i wojna. W nowoczesnej inscenizacji staje się on również intrygującą rozprawą z demokracją rządzoną przez środki masowego przekazu. Co potrafimy wychwycić z medialnego szumu a jakie niuanse władzy zostają przed nami ukryte?W czym tkwi istota demokracji i jakie niesie ze sobą zagrożenia? Jakie są prawa wojny a jakie prawa pokoju? I czy - trawestując słynne powiedzenie - polityka to nic innego jak wojna prowadzona innymi środkami? Największy dramatopisarz wszechczasów podsuwa nam lustro, w którym odbija się nasza współczesność. (źródło: www.powszechny.art.pl)

 "Romeo i Julia" - wydarzenie na miarę kultowego "Metra"?
 6 czerwca o godz. 1900 spotkaliśmy się w holu Teatru Muzycznego "Buffo", aby zobaczyć musical "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza.
 Myślę, że cześć uczniów, która znała treść dramatu Szekspira, spodziewała się zgodności przedstawienia z oryginałem. Dla każdego dużą niespodzianką był już sam początek spektaklu, kiedy w rytmie ostrego techno zapoznaliśmy się głównymi bohaterami. Co więcej, każdy z nich pojawił się na scenie w dresach lub dżinsach. To nie koniec atrakcji! Sama akcja została przeniesiona w czasy nam współczesne. Na przykład tytułowy Romeo został ukazany jako biedny chłopak z przeciętnej rodziny, chodzący w luźnych i podartych dżinsach. W sztuce dla każdego było mnóstwo niespodzianek: np. walka Merkucja z Tybaltem pokazana w trybie slow motion albo scena, gdy w odwecie za śmierć drucha, Romeo rozjeżdża Tybalta motocyklem. Te elementy nie podobały się uczniom naszego gimnazjum. Nie można zapomnieć o atutach tego przedstawienia, a jednym z największych była muzyka i śpiewane przez aktorów piosenki. Pod tym względem przygotowanie całego widowiska to nie lada wyzwanie. Uważam, że reżyser wywiązał się z tego doskonale.
 Jednakże nawet świetne przygotowanie piosenek i choreografii nie stanowi o wartości całego spektaklu. Przedstawienie, zapowiadane jako wydarzenie artystyczne na miarę kultowego METRA, nie zrobiło na mnie wrażenia i szczerze mówiąc, niezbyt mi się podobało.
Michał Woźniak, kl. 3 a

 Gazetka szkolna wydanie czerwcowe
 Zapraszamy do przeczytania ostatniego, czerwcowego numeru "Parszywej 14", a w nim m.in. o szkole i nie tylko z perspektywy trzecioklasistów, o projektach edukacyjnych, "O szkole, pożarze i zbrodniarzach" - felieton oraz Paryż w obiektywie Kuby Głowackiego. I choć już wakacje - zapraszamy do lektury naszej gazetki! (klik)

 Mów śmiało, czyli prezentacje prac samodzielnych
 26 .05 - 27.05.2011 jak co semestr w Gimnazjum nr 14 STO odbyły się prezentacje prac samodzielnych. Uczniowie i nauczyciele jeszcze długo będą je wspominać. A to za sprawą pracy Gabrieli Zarzeckiej, która mówiła o arachnofobii. Praca zrobiła duże wrażenie głównie dzięki prezentacji wybranych gatunków pająków. Cztery ptaszniki i czarna wdowa przebywały w szkole pod czujnym okiem Sama Skumanova vel "Pana od Pająków". Niektórzy zdecydowali się na pogłaskanie ośmionogiej bestii. Warto też wspomnieć o prezentacji Janka Bartenbacha pt. "Trucizny". Kolejnym ciekawym wystąpieniem, godnym podkreślenia była prezentacja Marty Herman. Marta opowiedziała nam o orkach z pasją i zaangażowaniem, co podkreśliło walory merytoryczne jej pracy. Niezły pomysł na samodzielną miała Aneta Karcz. "Mów śmiało!" - dziesięć minut porad i zasad tworzenia prezentacji przydały się chyba każdemu. Idąc korytarzem można było zauważyć umundurowanego Rafała Dobosza , kilka pająków oraz wielu zdenerwowanych uczniów. Nie można zapominać, że taki występ związany z publiczną prezentacją wiedzy to dla gimnazjalisty duży stres.

 Czas, start
 Kółko szachowe z SG 14 STO w miniony weekend podbiło Białołękę. III Białołęcki Turniej Rodzinny przyniósł więcej sukcesów, niż można się było spodziewać.
Nie było łatwo, a jednak się udało. W dniach 21 - 22.05.2011 odbyły się zawody szachowe. Uczniowie fakultetu szachowego dali z siebie wszystko. To zaowocowało zdobyciem kategorii szachowej przez Piotra Gębskiego (V) i Gabrielę Zarzecką (III), IV miejscem w klasyfikacji szkolnej i II miejscem w grupie dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych (G. Zarzecka). Przygotowania do zawodów prowadziła pani Agnieszka Kaczorowska - Żydek. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Jastrzębski, Mateusz Skwarek, Justyna Zarzecka, Piotr Gębski , Gabriela Zarzecka, Mateusz Lorenz.
Gabrysia Zarzecka, kl. 3 b

 Zielona Szkoła, 7 - 13 maja 2011 r.
 Paryż ma swój klimat, styl i swoją kulturę. Nie bez powodu mówi się, że to miasto artystów i zakochanych. Spędziliśmy tam pięć dni. Paryż - zachwycił czy rozczarował? Aby dowiedzieć się więcej, przeczytajcie relację z wycieczki Ani Lemieszek. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć. czytaj dalej


Paryż 2011 - galeriaDzień językowy
 6 maja odbył się w naszej szkole Dzień Językowy. Uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące najciekawszych świąt obchodzonych w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii i innych krajach anglojęzycznych. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa anglojęzyczna (Magda Deryng, Aneta Karcz, Anna Lemieszek, Stella Robakiewicz), która opowiedziała o Dniu Świętego Patryka.
 Kolejno wystąpili uczniowie klasy 3b (Adma Kurzepa, Jan Bartenbach, Kamil Kaźmierczak) z prezentacją na temat święta obchodzonego w Hiszpanii - Las Fallas.
 Na zakończenie uczennice klasy 1b (Basia Madej i Ania Pawłyszyn) wygłosiły prelekcję dotyczącą niemieckiego święta Oktoberfest. Dzień Językowy został zoranizowany przez nauczycieli języków obcych

 "Parszywa14" - start w konkursie
 Szanowni internauci! Nasza szkolna gazetka bierze udział w projekcie Junior Media. Prosimy o Wasze głosy! Wystarczy kliknąć! Bardziej wytrwałych zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru. Głosujemy w dniach od 23 do 31 maja.
Redakcja "Parszywej14"

klikinij żeby zagłosować"Parszywa14"
 Zapraszamy do przeczytania trzeciego numeru "Parszywej 14", a w niej m.in. o atmosferze związanej z
tegorocznymi testami gimnazjalnymi, o polskiej prezydencji w UE, Adamie Małyszu. Znajdziecie też sporą dawkę
humoru z zeszytów i garść dobrych informacji kulturalnych. (klik)

 SUKCESY W GRACH ZESPOŁOWYCH
  27 kwietnia drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Towarzyskim Turnieju Koszykówki Szkół Niepublicznych. Nasza reprezentacja zajęła doskonałe drugie miejsce ustępując pola jedynie świetnie dysponowanej tego dnia reprezentacji Społecznego Gimnazjum nr 16 STO. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja gospodarza imprezy Gimnazjum nr 13 wygrywając rozstrzygający o tej pozycji mecz z Gimnazjum nr 22 Lauder - Morasha.

 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Szkół Niepublicznych w Siatkówce. Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym. Formuła rozgrywek zakładała, że drużyny mają skład mieszany damsko-męski (co najmniej dwie dziewczyny w składzie przebywającym na boisku). Nasza reprezentacja wygrywając wszystkie cztery spotkania zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja gospodarza - Społecznego Gimnazjum nr 4 STO. Trzecie miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum nr 99 STO. Czwarte miejsce przypadło Prywatnej Szkole nr 22 im Lauder-Morasha a piąte Społecznemu Gimnazjum nr 16 STO.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie wielkanocne
 21 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Wielkanoc. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli pierwszoklasiści, którzy udekorowali aulę i pięknie przygotowali wielkanocny stół. Obeejrzeliśmy prezentację, dotyczącą oczywiście świąt Wielkiej Nocy. Po jej zakończeniu wszyscy podzieliśmy się tradycyjnymi jajeczkiem. O atmosferę spotkania zadbała wychowawczyni klas pierwszych - Pani Bernardeta Obrębowska.
Sebastian Smoleń, kl. 1 bTesty gimnazjalne
 Od 12 do 14 kwietnia wszyscy gimnazjaliści rozwiązywali testy: najpierw humanistyczny, potem matematyczno-przyrodniczy, na koniec test z języka angielskiego. W naszej szkole do egzaminów przystąpiło 24 uczniów. Pierwszego dnia zaskoczyła wszystkich duża dawka patriotyzmu. Dnia drugiego - bryły. Natomiast czwartek był dniem najszczęśliwszym z dwóch powodów: po pierwsze lubiany przez wszystkich uczniów angielski, po drugie - ostatni dzień stresu! Więcej o egzaminach gimnazjalnych przeczytacie w kolejnym numerze "Parszywej 14".

 Katyń - Smoleńsk.Pamiętamy

  "(...) przeleciał ptak przepływa obłok /upada liść kiełkuje ślaz /i cisza jest na wysokościach /i dymi mgłą katyński las" (Zbigniew Herbert "Guziki")

 10 kwietnia 2010 r. we wszystkich telewizyjnych stacjach informacyjnych można było zobaczyć wyróżniony kolorem pasek z informacją: "Katastrofa samolotu prezydenckiego", "Katastrofa pod Smoleńskiem". Co chwila podawano nowe wiadomości na temat listy pasażerów, liczby ofiar samolotu rządowego Tupolew. Trwały chwile pełne grozy i niepewności. Na wiadomość o śmierci pary prezydenckiej oraz najważniejszych dowódców polskiej armii cała Polska pogrążyła się w żałobie. Z całego świata zaczęły napływać kondolencje i wyrazy współczucia.

Żałoba w naszej szkole
(czytaj dalej)

 [1] [2] [3] [4]