Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@sy
WYDARZENIA

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Dobiegł końca rok szkolny 2012/2013. Z tej okazji w naszym gimnazjum odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza to pożegnanie klas 3 (27.06.2013).
Podczas wspólnego spotkania młodsi uczniowie przygotowali dla odchodzących kolegów i koleżanek sympatyczne niespodzianki: quiz (dla kl. 3a - kl. 2a), dla kl. 3b - kl. 2b napisała dedykowane każdemu uczniowi indywidualnie wierszyki. Tradycyjnie, każdy trzecioklasista otrzymał kolaż w antyramie. Grupa fakultetu teatralnego zaprezentowała coś dla ducha, czyli "Sztukę bez tytułu". A sami trzecioklasiści - filmy o nich samych. Po części artystycznej czekał na wszystkich tort i poczęstunek, czyli coś dla ciała, ufundowany przez Rodziców.
Ponownie spotkaliśmy się w czwartek na oficjalnym zakończeniu roku szkolnego (28.06.2013). Dyrektor Szkoły, Tomasz Tatkowski wygłosił przemówienie, podsumowując wspólne dokonania i sukcesy. Po raz drugi zostały wręczone nagrody specjalne – przyznane uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen na świadectwie. Otrzymali je: Weronika Etienne (2a), Marcin Mąkosa (2a) i Barbara Madej (3b). Nauczyciele wręczyli nagrody przedmiotowe uczniom wyróżniającym się w poszczególnych dziedzinach, wychowawcy rozdali świadectwa. Zaczęły się zasłużone dla wszystkich wakacje!

WYDARZENIA

Ławeczka z Mistrzem, Poezja na Parkanie, Potyczki Poetyckie, Lutosławski-Tuwim 2013, czyli Piknik Literacki w SCEK-u

22 czerwca o godzinie 17.30, w pobliżu Starej Prochowni, odbył się Piknik Literacki zorganizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, placówkę oświatową, pomagającą uczniom kształcić swoje talenty. Przedstawicielki fakultetu polonistycznego: Adela Fryczkowska oraz Weronika Sendys w ramach podsumowania pracowitego (i obfitującego w teksty) roku szkolnego, wybrały się nań i posłuchały wierszy doświadczonego poety Ryszarda Grzyba, a także prac młodszych twórców – laureatów konkursów literackich. Oprócz wierszy mieliśmy też okazję usłyszeć piosenki Mateusza Kałana, członka zespołu „Żywica”. (Adela Fryczkowska) Następnie publiczność została zaproszona do Amfiteatru na przedstawienie grupy teatralnej również działającej w SCEK. Choć słońce świeciło tego dnia mocno i dzień był gorący, a obchodzona naprzeciwko impreza przeszkadzała trochę w pełnym skupieniu się na wierszach spotkanie było owocne, zapewne mogło zainspirować niektórych młodych pisarzy (i nie tylko) do przemyśleń i zachęcić do dalszego pisania.

Weronika Sendys

Pałac Prezydencki

W poniedziałek, 17 czerwca wraz z fakultetem z WOS-u i III klasami, z samego rana pojechaliśmy na wycieczkę do Pałacu Prezydenckiego. Nie było to, jak zapewne większość z nas mogła się obawiać, nudne i męczące przechodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego... Owszem, było to zwiedzanie, ale według mnie, niezwykle interesujące, gdyż nie każdy ma na co dzień okazję wejść ot tak do tego wyjątkowego miejsca i posiedzieć chwilę niemal w każdej sali. Czytaj więcej

Piknik Naukowy

W sobotę 15. czerwca uczestnicy fakultetu chemiczno-biologicznego, fizycznego oraz inni chętni uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na XVII Piknik Naukowy odbywający się na Stadionie Narodowym. Na miejscu było bardzo ciekawie. Niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było zobaczyć bardzo dużo pokazów i doświadczeń chemicznych, fizycznych, astronomicznych i biologicznych. Oprócz tego mogliśmy zebrać trochę cieczy nienewtonowskiej, zbadać sobie puls falą podczerwoną, zobaczyć siebie w kamerze termowizyjnej lub zagrać w grę komputerową, używając rękawicy z wbudowanymi czujnikami o działaniu żyroskopu.
Wycieczka bardzo mi się podobała, zwłaszcza stoisko, na którym można było zjeść ciasteczko w ciekłym azocie. Na pewno wybiorę się na piknik jeszcze raz.

Weronika Małkowska, kl. 2b

Lekcja chemii w CNK

We wtorek 4 czerwca nasza klasa (2 a) wybrała się do Centrum Nauki Kopernik na lekcję chemii. Lekcja trwała dwie godziny. W laboratorium chemicznym przeprowadziliśmy po trzy doświadczenia. Każdy zobowiązany był założyć odzież ochronną oraz dostosować się do regulaminu pracowni chemicznej. Czytaj więcej

Wyjazd zagraniczny. Włochy 2013

W tym roku gimnazjaliści zwiedzili Włochy. Wjazd odbył się w dniach 11-19 maja 2013 r. Komentarze uczestników wyprawy zebrały Weronika Etienne i Joanna Wąsowicz, uczennice fakuletu dziennikarskiego. Zachęcamy do zapoznania się z nimi! Czytaj więcej


Włochy 2013- galeria

Współpraca z Caritas. Podsumowanie

W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum odbyła się zbiórka pieniędzy na aparat ortodontyczny dla dziewczynki z ciężką wadą serca, będącej pod opieką Caritas. Podczas zebrań i dni otwartych organizowaliśmy kawiarenki, w których sprzedawane były herbata, kawa i ciasta przygotowane przez uczniów nas. Udało nam się zebrać 2000 zł. Kwotę na kolejne etapy leczenia przekazaliśmy mamie dziewczynki w dniach 5.03 i 20.05.2013 r. Chcieliśmy szczególnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję charytatywną. Sprzedawaniem ciast zajmowały się: Julia Kielisiak (3a), NataliaWojtasz (3a), Weronika Małkowska (2b), Ania Kwilman (2b), Zuzia Doherty (2b). Wiele osób upiekło ciasta: wszyscy uczniowie z klasy 1a, Ernest Rembiasz (1b), Kuba Krysztofiak (1b), Paweł Franke (1b), Michał Dukielski (1b), Kuba Pruski (1b), Maciek Gramatnikowski (1b), Weronika Etienne (2a), Zosia Sobotowska (2a), Janek Marszałek (2a), Magda Dziubińska (2a), Dominika Czyż (2b), Grzegorz Poppe (2b), Julia Czerniakow (2b).

Natalia Wojtasz

Eureka! Mamy wyróżnienia!


Eureka! Uczniowie naszego gimnazjum otrzymali WYRÓŻNIENIA w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Do grona wyróżnionych należą: Hubert Kowalski z kl. 3b, Bartek Żuk z kl. 2b, Dominika Czyż z kl. 2b i Oliwier Szcześniak z kl. 3a. Bardzo dobry wynik uzyskał Hubert Kowalski i znalazł się na liście najlepszych uczestników. Konkurs "Eureka" przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez rozwijanie ich umiejętności. Serdecznie gratulujemy młodym fizykom i życzymy kolejnych sukcesów!

Prezentacje prac samodzielnych – druga odsłona

Pod koniec maja w naszym gimnazjum odbyła się druga odsłona (w tym roku szkolnym) prezentacji prac samodzielnych uczniów. To wyzwanie dla każdego gimnazjalisty, który ma możliwość podzielenia się z innymi wiadomościami i umiejętnościami ponadprogramowymi przed szerszą publicznością. Komisje oceniające przez dwa dni obejrzały łącznie 90 wystąpień. Na szczególną uwagę zasługiwały prace: Metro warszawskie (autor: Damian Kowalczyk, kl. 3a), Arts and Crafts -homemade (autorka: Michalina Czerwońska, kl. 2b), The Art of illusion (autorka: Julia Czerniakow, kl. 2b). Warto przypomnieć, że od września 2012 r. obowiązuje nowy system oceniania pracy samodzielnej: 2/3 oceny to wartość merytoryczna pracy, którą wystawia nauczyciel przedmiotu, opiekun ucznia; 1/3 oceny to ocena komisji za jakość i formę prezentacji.
Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności, wytrwałości i odwagi!

Wyróżnienie dla Huberta Kowalskiego


W konkursie Astrolabium, który odbył się 22 marca w naszej szkole, Hubert Kowalski zajął 10. miejsce i otrzymał WYRÓŻNIENIE. Organizator Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego "Astrolabium" to Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opieką merytoryczną zajęła się Fundacja „Akademia Astronomii”. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu astronomii, badań kosmicznych i nauk pokrewnych. Astrolabium ma przybliżyć wiedzę na temat ciał niebieskich, ich rozkładu w przestrzeni, pochodzenia i budowy oraz ewolucji, a także Wszechświata jako całości. Uczestnictwo w konkursie pozwala pogłębić wiedzę w tej dziedzinie, jak również wpływa na rozwój pasji w młodym człowieku. Hubercie – gratulujemy!

KALEJDOSKOP – Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i KulturzeMiło nam poinformować, że Michał Ratyński, uczeń klasy 3B uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „KALEJDOSKOP”. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu nauki o społeczeństwie, kulturze i sytuacji politycznej współczesnej Polski, oraz miejsca i znaczenia Polski na świecie (zarówno w aspekcie publicznym, jak też gospodarczym).
Serdecznie gratulujemy!

Weronika Sendys laureatką
Turnieju Jednego Wiersza

 Z radością informujemy, że dwie uczennice naszego gimnazjum zakwalifikowały się do finału Turnieju Jednego Wiersza. 22.05.2013 r. finaliści prezentowali autorskie wiersze przed publicznością i jury na Scenie Dziecka w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Weronika Sendys z kl. 3a została leureatką, zajmując 2. miejsce. Zaprezentowała wiersz pt. "Zielenieje się Morze". Godnie reprezentowała szkołę również Julia Czerniakow z kl. 2b. W tej edycji do finału jury zakwalifikowało 13 utworów. Konkurs odbył się w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych. Warto dodać, że w jesiennej edycji swój wiersz prezentowała Weronika Etienne z kl. 2a. Zachęcamy do przeczytania protokołu jury i obejrzenia zdjęć: http://www.scek.pl
Weroniko, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!

Sukcesy w międzynarodowym konkursie matematycznym!!!

 W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” bardzo dobry wynik uzyskała Magdalena Dziubińska (kl.2a). Oznacza to, że znalazła się w gronie 1% najlepszych uczestników! Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Mateusz Skwarek z klasy 3a.
Gratulujemy!

Nasi uczniowie Mistrzami Logicznego Myślenia!

 12 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Znakomite czwarte miejsce w tym konkursie zajęła Marta Herman, a ósmy był Wojciech Kuźmiński. Oboje otrzymali tytuły „Mistrza Logicznego Myślenia”. Tytuły „Ekspertów Logicznego Myślenia” uzyskali: M.Lorenz, A.Wąsowicz, D.Laszczka, B.Muszyński, J.Kalinowska, M.Skwarek, M.Dziubińska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

Z roboczą wizytą u robotów nad Wisłą.

 16 maja z przyjacielską wizytą do Królestwa Robotów w Centrum Nauki Kopernik przybyła delegacja uczniów naszego gimnazjum. Mimo że program spotkania był bardzo napięty, udało nam się poznać bardzo wielu mieszkańców tej niezwykłej krainy. Przywitał nas Robot - Portrecista, który w kilka chwil sporządził nasze pamiątkowe wizerunki, Robot – Scooba zapoznał gości z robotycznymi poglądami na porządne sprzątanie, a stalowy Elektrybałt z dziecinną łatwością tworzył subtelne poematy na cześć gimnazjalistów. Spotkaliśmy także Robotów – Aktorów, którzy zagrali dla nas przedstawienie „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali” w Teatrze Robotycznym, oraz Reactable – robota do tworzenia podkładów muzycznych. Ale najważniejsza była audiencja u (Króla) Przemysława: robota przemysłowego, z którym spotkaliśmy się w Pracowni Robotycznej i uczyliśmy go, jak poruszać się po labiryncie. Na pożegnanie każdy otrzymał pamiątkowy autograf Przemysława.
 W drodze powrotnej odwiedziliśmy sąsiadujący z robotami Teatrzyk Wysokich Napięć. Waliły pioruny, iskrzyło strasznie, a włosy stawały dęba (zupełnie jak na testach semestralnych).... Teraz czekamy na rewizytę!

Bożena Krzyżanowska

Lekcje w Domu Spotkań z Historią

 Uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum uczestniczyli w specjalnych, interdyscyplinarnych zajęciach poświęconych historii getta warszawskiego. W związku z 70. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim 8 maja wybraliśmy się do Domu Spotkań z Historią. W czasie lekcji poznaliśmy sylwetki: Władysława Szlengela, Marka Edelmana, Mordechaja Anielewicza, Szymona Ratajzera, Cywii Lubetkin.
Gimnazjaliści pracowali w grupach. Na podstawie informacji o postaci tworzyli jej portret, który potem prezentowali na forum. Uczniowie szukali równocześnie odpowiedzi na pytania, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców getta, jakie emocje i uczucia towarzyszyły ludziom w w tym czasie, jakie postawy prezentowali nasi bohaterowie.

Warsztaty w Muzeum Narodowym

 Cztery razy ŚWIAT. Konstanty Jarochowski, Jan Kosidowski, Wiesław Prażuch, Władysław Sławny -fotoreporterzy tygodnika ilustrowanego „ŚWIAT” (1951-1969)

 10 maja uczniowie fakultetu polonistycznego oraz dziennikarskiego uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach wystawy Cztery RAZY ŚWIAT. Wystawa fotografii prasowej pokazywała twórczość czterech indywidualności polskiego fotoreportażu.
 Podczas lekcji rozmawialiśmy o fotografiach jako dokumentach. Zastanawialiśmy się, jakich informacji dostarczają nam o życiu w Polsce, Europie i na świecie w latach 50. i 60. XX w. Przyjrzeliśmy się ówczesnej modzie, rozrywkom, miastom i wsiom. Jednym słowem, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Jaki był ten świat?

"Zemsta" na scenie Och-Teatru

W weekend (20.04.2013) tuż przed egzaminami gimnazjalnymi uczniowie klas trzecich wybrali się na sztukę Aleksandra Fredry pt. "Zemsta" do Och-Teatru. Celem wspólnego spotkania było nie tylko przypomnienie treści lektury. Przez dwie godziny młodzież mogła się odstresować przed czekającymi na nich egzaminami. Aktorzy zapewnili nam terapię śmiechem. Obsada niemal doskonała. Na scenie wystąpili znani i lubiani aktorzy: Cezary Żak (Cześnik Raptusiewicz), Wiktor Zborowski (Rejent Milczek), Artur Barciś (Papkin), Wiola Arlak (Podstolina), Wojciech Pokora (Dyndalski). Sztuka nie ma sobie od wieków równych. To arcydzieło polskiej literatury (...) nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego - ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i o dziwo wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki. Utwór, którego ostrze zaczyna nam doskwierać, gdy mija już śmiech. Nasza "Zemsta" to próba dokonania współczesnej interpretacji tej romantycznej komedii, opowiadająca o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, ale jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy. (źródło: http://www.ochteatr.com.pl/spektakl-zemsta) Przedstawienie i atmosfera Och-Teatru wszystkim uczniom bardzo się podobały.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego Omnibus 2013

 23 marca uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego Omnibus. Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Jersz Łowcy Talentów, a wzięło w nim udział 22 gimnazjalistów. Osiągnięte przez nich wyniki zachęcają i mobilizują do dalszej pracy. Bardzo dobre wyniki (powyżej 85% poprawnych odpowiedzi) otrzymali: Agata Żórawska (kl. 1a), Adela Fryczkowska (kl. 1a), Jan Marszałek (kl. 2a), Weronika Kondrat (kl. 3b), Justyna Zarzecka (kl. 3a), Marta Herman (kl. 3b). Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik Jana Marszałka, który w klasyfikacji wojewódzkiej zdobył 2. miejsce, a 5. w kraju. Wyniki dobre (co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi) uzyskali: Agnieszka Sanowska (kl. 2a), Marcin Mąkosa (kl. 2a), Marta Topczewska (kl. 3b), Natalia Wojtasz (kl. 3a), Weronika Sendys (kl. 3a), Sebastian Smoleń (kl. 3b), Aleksandra Kwiatek (kl. 3b). Wyróżnieni uczniowie otrzymują dyplomy uznania, zaś wszycy uczestnicy Omnibusa dyplomy pamiątkowe uczestnika konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dla zainteresowanych - raport z edycji Omnibus 2013: http://jersz.pl/contest,3,tab_48.html

Nagroda w konkursie literackim!

 Miło nam poinformować, że Weronika Kondrat -uczennica klasy 3b- zajęła III miejsce w VIII EDYCJI KONKURSU PISANIA LISTÓW.

 Tegoroczny konkurs nawiązywał do wielkich narodowych czynów. Organizatorzy odpowiedzieli w ten sposób na Uchwałę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego.

  Weroniko, serdecznie gratulujemy!

Oficjalne wyniki znajdą Państwo na stronie organizatora LXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Jana III Sobieskiego: www.sobieski.edu.pl

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O złote pióro"

 Z radością informujemy, że dwie uczennice naszego gimnazjum zdobyły nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O złote pióro". Agata Żórawska zajęła 3. miejsce, a Agnieszka Sanowska otrzymała wyróżnienie. W tym roku odbyła się już 11. edycja konkursu, którego organizatorem jest Dom Kultury "Radość". Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!
Dla zainteresowanych – link do protokołu jury
http://www.klubradosc.waw.pl/konkursy_literacki2013_protokol.html

WYDARZENIA

MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU

  W dniach 5-7 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w Pływaniu. Rywalizacja odbywała się na basenie MOSiR w Ciechanowie. W zawodach wzięli udział zawodnicy 50 szkół z całej Polski. Na szczególne uznanie zasługują osiągnięcia naszych męskich sztafet, które dwukrotnie zdobyły Wicemistrzostwo Polski zarówno stylu zmiennym jak i dowolnym.
Sztafeta płynęła w składzie: Paweł Franke, Jakub Gonera, Oliwier Szcześniak i Damian Kowalczyk.
Wyniki naszych uczniów:
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym – II miejsce z czasem 2:10.75
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym – II miejsce z czasem 1:56.96
Paweł Franke – IV miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01.42
Jakub Gonera – IV miejsce na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:11.56
Oliwier Szcześniak – VIII miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:08.97
                             X miejsce na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:19.83
Damian Kowalczyk - X miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:13.92
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prelekcja pt. „Profilaktyka uzależnień”

 W piątek, 5 kwietnia odbyła się w naszej szkole prelekcja wygłoszona przez uczennice z grupy Siedmiu Wspaniałych, której tematem była profilaktyka uzależnień.
 Prezentacja przygotowana przez Julię Kielisiak i Zuzannę Warchoł miała na celu ukazanie powodów oraz skutków zażywania narkotyków a przede wszystkim przedstawienie sposobów chroniących młodzież przed kontaktem z narkotykami.
 W pierwszej części wystąpienia uczennice przedstawiły główne grupy narkotyków, zwracając szczególną uwagę na objawy i skutki ich zażywania. Ponadto wskazały najczęstsze powody sięgania po tego typu używki.
 Druga część prelekcji skoncentrowana była na tym, jak unikać sytuacji narażających młodzież na kontakt z narkotykiem, jak odmawiać jego zażycia, jak i gdzie szukać pomocy dla siebie lub osoby, o której wiemy, że ma kontakt z narkotykami. Wskazane zostały placówki zajmujące się specjalistyczną pomocą dla młodzieży.
 Uczennice potwierdziły również kilka faktów oraz obaliły kilka popularnych mitów nt. narkotyków oraz ukazały przykłady osób z show biznesu, które zmarły wskutek przedawkowania.
 Podsumowaniem prezentacji była projekcja filmu „Jeden mały krok” ( I miejsce w konkursie Profilaktyka Oczami Młodzieży 2011).

Olga Piekarska

"Baczyński". Piękny i poruszający.

 W piątek, 5 kwietnia wybraliśmy się do kina na film poetycko-biograficzny o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim – młodym, przedwcześnie zmarłym poecie reprezentującym pokolenie Kolumbów. Dla tych, którzy nie mogli być na projekcji "Baczyńskiego" – recenzja Michaliny Czerwońskiej więcej

Stona [1] [2] [3] [4] [5] Archiwum strony