Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@sy
Zmiany dotyczące kontaktu z nauczycielami podczas dni otwartych Informujemy, że w nowym roku szkolnym 2014/2015 obowiązują zapisy na rozmowy z nauczycielami podczas dni otwartych. W tym celu należy w ciągu siedmiu dni przed terminem spotkania skontaktować się z sekretariatem szkoły (telefonicznie lub osobiście) i ustalić godzinę rozmowy. Wprowadzone zmiany mają na celu usprawnić komunikację Rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

WYDARZENIA

Pożegnanie klas trzecich

 Dobiegł końca rok szkolny 2013/2014. Z tej okazji w naszym gimnazjum 25.06.2014 r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. więcej


../galeria - pożeganie klas trzecich 2013/2014

Siedemdziesiąta rocznica Powstania Warszawskiego

 W środę, przed południem 25 czerwca odbyło się ważne wydarzenie ogólnoszkolne - akademia, na której pokazana została historia Powstania Warszawskiego: literatura powstańcza, pieśni powstańcze. Ilustracją charakteru powstania była projekcja filmu A. Wajdy „Kanał”. Istotną częścią tego spotkania była wizyta pana Janusza Komorowskiego, prezesa Stowarzyszenia Szarych Szeregów. Nasz gość rozmawiał z młodzieżą (m.in.) o kwestii odpowiedzialności za ojczyznę, o patriotyzmie.

Wyróżnienia w Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”


 W tym roku szkolnym uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 14 STO: Weronika Małkowska z kl.3b i Wojciech Kużmiński z kl.3a otrzymali WYRÓŻNIENIA w Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta” . Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Aneta Cywińska

LAUREACI KONKURSÓW INSPIROWANYCH TWÓRCZOŚCIĄ I BIOGRAFIĄ KS. JANA TWARDOWSKIEGO

  24 czerwca w magiczny czerwcowy wieczór odbył się finał ogólnopolskich Janowych Konkursów inspirowanych twórczością i biografią ks. Jana Twardowskiego . Jak co roku w Domu Kultury „ŚWIT” zebrało się liczne grono uczestników konkursów towarzyszących IMIENINOM POETY KSIĘDZA JANA OD BIEDRONKI.
Dwoje uczniów naszego gimnazjum znalazło się wśród laureatów: Julia Czerniakow zdobyła II miejsce w konkursie poetyckim - „Janowym Turnieju Literackim” za wiersz „Mężczyzna”, zaś Hubert Tomecki zajął III miejsce w konkursie fotograficznym „Oczami księdza Jana”. Laureatom serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do przeczytania pokonkursowego tomiku, w którym znalazły się nagrodzone prace.


fot. Hubert Tomecki

LAUREACI WEWNĄTRZSZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W ROKU SZKOLNYM 2013/2104

Zmierzyli się z trzema etapami konkursu wewnątrzszkolnego. Zdobyli nową wiedzę i doświadczenie. W nagrodę zdobyli tytuł LAUREATA oraz oceny celujące na zakończenie roku szkolnego. Przedstawiamy listę LAUREATÓW:
GEOGRAFIA: Dominika Czyż, Bartek Nowak
JĘZYK POLSKI: Michalina Czerwońska
PLASTYKA: Dagmara Uszyńska
JĘZYK ANGIELSKI: Justyna Kalinowska, Wojciech Kuźmiński, Marcin Mąkosa, Agata Żórawska
JĘZYK HISZPAŃSKI: Justyna Kalinowska
GRATULUJEMY!

Średniowieczny portal czy sztuka pierwszej połowy XX wieku? – czyli nasi uczniowie w Muzeum Narodowym w Warszawie

  Dnia 11.06.14 klasy pierwsze i drugie były w Muzeum Narodowym w Warszawie na lekcjach historii sztuki.
 Klasy pierwsze spędziły 1,5 godziny w galerii sztuki średniowiecznej, gdzie w ciekawy sposób zostały wprowadzone w szereg problemów epoki. Na tym tle sztuka stała się czymś zrozumiałym, a symbolika, tak charakterystyczna dla tego okresu, mniej zawiła.
 Klasy drugie uzupełniły, wzbogaciły wiedzę z lekcji zajęć artystycznych, na których poznajemy m.in. style i kierunki pierwszej połowy XX wieku. Ekspresjonizm, kubizm, surrealizm, futuryzm – to tylko część tematów zilustrowanych pracami polskich artystów i znakomicie skomentowanych przez przewodnika.

Bernadeta Obrębowska

Latający talerz

 W czwartek, 12 czerwca w naszej szkole odbył się „Latający talerz”, cykliczna impreza organizowana przez nauczycieli języków w naszej szkole, wsparta przez uczniów z fakultetu biologicznego. W tym roku uczniowie swoją pomysłowością i kreatywnością przebili poprzednie lata. Więcej

„Aleksander Gierymski” – lekcje w Muzeum Narodowym w Warszawie

  Dnia 4.06.14 wszystkie klasy zwiedziły wystawę malarstwa Aleksandra Gierymskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lekcje historii sztuki, bo tak naprawdę należy nazwać te zajęcia, odbyły się w trzech grupach prowadzonych przez świetnych przewodników. Chronologiczny układ wystawy, żywe dzieła, ciekawa narracja lekcji pozwoliły na uświadomienie uczniom, jak przebiegał rozwój artystyczny wielkiego malarza, w czym się wyrażała jego indywidualność, a także jaki był charakter epoki. Więcej

Niecodzienna lekcja biologii

 Po zrealizowaniu obowiązkowych tematów na lekcji biologii przyszedł czas na ciekawostki. Karolina Małkowska z kl. I a zaprezentowała nam swoich podopiecznych: pochodzącego z Półwyspu Arabskiego kameleona jemeńskiego (o imieniu Melon) oraz agamę błotną (o imieniu Angel) zamieszkującą Chiny i Tajlandię. Mieliśmy okazję przekonać się, że gady mają suchą skórę. Obserwowaliśmy, jak kameleon reaguje na swoje odbicie w lustrze, jak zwija ogon i podziwialiśmy jego piękne ubarwienie. Niesamowite gady cieszyły się popularnością także podczas przerw lekcyjnych. Liczne rzesze uczniów z pozostałych klas przybyły z wizytą do klasy I a.

Monika Pelowska

Film promujący edukację medialną z udziałem naszych uczennic

 Na początku roku szkolnego, w pażdzierniku uczennice klas 3a i 3b godnie reprezentowały naszą szkołę w konferencji nt. edukacji medialnej (Zuzanna Doherty, Julia Czerniakow, Weronika Małkowska, Joanna Wąsowicz, Weronika Etienne, Magdalena Dziubińska). Materiał dokumentalny, który przygotowały jako początkujące dziennikarki, zamieściły na prowadzonym blogu ( http://blogiceo.nq.pl/dziennikary/ ) . Dziewczyny nie tylko zadawały pytania. Same udzieliły także krótkiego wywiadu. W kwietniu światło dzienne ujrzał krótki film promujący edukację medialną z udziałem naszych uczennic. Zachęcamy do obejrzenia! http://www.youtube.com/watch?v=GSslBEoQ__E

Laury w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
„Podróżuj, śnij, odkrywaj”

  13 czerwca w Społecznym Gimnazjum Startowa podczas pikniku z okazji siódmej rocznicy powstania gimnazjum odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Podróżuj, śnij, odkrywaj”.
 Adela Fryczkowska - uczennica klasy II a - otrzymała w nim wyróżnienie. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż uczestnicy nadesłali aż 948 prac z całej Polski inspirowanych słowami Marka Twaina Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. Ich poziom był bardzo wysoki.
 Tym bardziej gratulujemy Adeli kolejnego sukcesu literackiego. Odwiązała liny, opuściła bezpieczną przystań, złapała w żagle pomyślne wiatry! Wszyscy pękamy z dumy!

W rujnowanym mieście...
Recenzja filmu pt. „Powstanie Warszawskie”

 3 czerwca wybraliśmy się do kina, aby zobaczyć film pt. „Powstanie Warszawskie”. Zachęcamy do przeczytania recenzji napisanej przez Ignacego Góreckiego z kl. 3a.Więcej

XVIII Piknik Naukowy

 W słoneczną sobotę, 31 maja grupa uczniów reprezentująca fakultety: chemiczny, biologiczny, fizyczny i matematyczny wybrały się na XVIII Piknik Naukowy odbywający się na Stadionie Narodowym. Piknik udowodnił nam, że nauka pokazana w inny, atrakcyjny sposób jest dla każdego – niezależnie od wieku czy wykształcenia. Warto tam było spędzić czas, choćby po to, aby zobaczyć...więcej

„Smaczna” inicjatywa samorządu szkolnego

 Z okazji Dnia Dziecka 2 czerwca w naszym gimnazjum odbył się kiermasz naleśników zorganizowany przez samorząd szkolny. Uczniowie przygotowali łącznie 180 naleśników podawanych z nutellą lub dżemem, które sprzedawano po symbolicznej złotówce. Uczniowie wraz z nauczycielami w bardzo krótkim czasie wykupili cały zapas. Zebrane pieniądze zostaną wkrótce przekazane na wybraną przez samorząd akcję charytatywną.

Dominika Czyż, kl. 3b

Finał konkursu ogólnopolskiego
„Przygoda w bibliotece”.
Nagrody dla uczniów naszego gimnazjum.

 We wtorek, 27.05., o godz. 18.00. w sali konferencyjnej Gmachu Kierbedziów, reprezentacyjnym gmachu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego (ul. Koszykowa 26) odbył się Wielki Finał konkursu filozoficzno - literacko - plastycznego „Przygoda w bibliotece”. Zostały zaprezentowane prace literackie, plastyczne i fotograficzne. Organizatorem konkursu była Biblioteka im. H. Rudnickiej (Oddział Muzeum Książki Dziecięcej).
Pani Anna Maria Komorowska, aktorka zaprzyjaźniona z biblioteką - organizatorem konkursu, odczytała najlepsze prace literackie. W tym roku napłynęło ich wiele. Literacki poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.Więcej

Relacja z prezentacji prac samodzielnych

 W naszej szkole jak co semestr odbyły się prezentacje prac samodzielnych. Wydarzenie to miało miejsce 29 i 30 maja. Przez dwa dni mogliśmy oglądać niesamowite widowiska przygotowane przez uczniów. Widać było ich wielkie zaangażowanie i duży wkład pracy. Według nas niektóre prezentacje były wyjątkowe i przyciągnęły szczególną uwagę widowni. Więcej

Eureka!

 Miło nam poinformować, że Magda Dziubińska z kl. 3a uzyskała bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Konkurs "Eureka" przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez rozwijanie ich umiejętności. Serdecznie gratulujemy.

Sukces Łukasza Leszczyńskiego w Konkursie
Edukacyjnym na reportaż

 Z ogromną radością informujemy, że Łukasz Leszczyński, uczeń klasy 3 b został jednym z trzech laureatów i zdobył 2. miejsce w Konkursie Edukacyjnym inspirowanym zbiorem reportaży Ryszarda Kapuścińskiego „Busz po polsku”. Film dokumentalny pt. „Problem” zwrócił uwagę jurorów zarówno formą jak i treścią.
 W sobotę, 24 maja podczas Warszawskich Targów Książki odbyło się oficjalne wręczenie nagród i spotkanie z Filipem Springerem (dziennikarzem, fotografem, autorem wielu reportaży). Niestety, Łukasz nie mógł w nim uczestniczyć. Dyplom i nagrodę (tablet) odebrał osobiście kilka dni później w siedzibie organizatora. Konkurs organizowany był przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej i Stołeczną Redakcję "Gazety Wyborczej", przy współpracy Biura Edukacji m.st. Warszawa.
Dla Łukasza to bardzo duży sukces i wyzwanie jednocześnie. Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nadal realizował się i rozwijał swoją pasję!
 Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia nagrodzonych prac, m.in. reportażu Łukasza (link)

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK

 Marcin Mąkosa otrzymał wyróżnienie za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK. Janek Marszałek otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Wszystkim gratuluję dużej wiedzy z chemii. Wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Monika Pelowska

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta

 Sebastian Hensler, Ignacy Górecki, Dominik Ratajski, Michał Dukielski, Marcin Mąkosa, Magdalena Słaby i Hubert Górecki otrzymali wyróżnienia (wyniki wyższe niż 83%) w Ogólnopolskim Konkursie Eko - Planeta. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Sebastian Hensler. Wszystkim gratuluję dużej wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie Polski. Wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Monika Pelowska

WARSZTATY W PRACOWNI ROBOTYCZNEJ

 23 maja zespół fakultetu matematycznego (prowadzony przez p. Bożenę Krzyżanowską) uczestniczył w warsztatach w Pracowni Robotycznej w Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia dotyczyły ciśnienia. Skupiały się na tym, jak działa i do czego jest wykorzystywane. Podczas warsztatów wykonaliśmy wiele doświadczeń. Więcej

Warsztaty W BayLab

 22 maja klasy drugie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez firmę Bayer. BayLab to drugi w Europie salon popularnonaukowy, multimedialny popularyzujący naukę. Warsztaty miały przybliżyć nam różne zagadnienia związane z nauką w nietypowy sposób. Tematem zajęć była budowa i funkcje oka. Więcej

Uroczystość podsumowująca XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

 19 maja 2014 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica odbyła się gala podsumowująca XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej, którego głównym organizatorem jest Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku. Społeczne Gimnazjum nr 14 STO reprezentowała Karolina Kołatkowska, uczennica kl. 3a, która znalazła się w gronie laureatów (w gronie nagrodzonych znalazła się także Weronika Małkowska z kl. 3b). Nagrodą dla laureatów i wyróżnionych była m.in. pokonkursowa książka - wybór nagrodzonych prac. Tegoroczny, przepięknie wydany tomik nosi tytuł „Piórem poznaję siebie”. Karolino, Weroniko, jesteśmy z Was dumni!

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!
W Ogrodzie Botanicznym UW

 15 maja w słoneczne, wiosenne przedpołudnie wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego. Spacer o tej porze roku jest tam prawdziwą przyjemnością. Podziwialiśmy liczne pomniki przyrody i nie mogliśmy się nadziwić, ile niezwykłej roślinności kryje w sobie to magiczne miejsce. Aż chce się śpiewać za Markiem Grechutą Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty/ Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty. Nasz spacer zakończyliśmy w Łazienkach Królewskich.

Lekcja z Mistrzem Reportażu

 Lekcja z Mistrzem Reportażu to spotkania z reportażystami nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. 19 maja w progach naszej szkoły gościliśmy Dionisosa Sturisa. Dionisios Sturis jest reporterem, dziennikarzem związanym z Radiem TOK FM. Rozmawialiśmy o książce - Grecja. Gorzkie pomarańcze, która jest jego książkowym debiutem.
Spotkanie prowadziła moderatorka, pani Joanna Wenek, metodyk, nauczyciel języka polskiego w LX Liceum im. Wojciecha Górskiego. Więcej

Kierunek – Paryż.
Reportaż z wycieczki

 11 maja 2014 roku o godzinie 7.00 wyjechaliśmy na wycieczkę. Kierunek - Paryż. Pierwszym naszym celem była Norymberga w Niemczech, gdzie mieliśmy zaplanowany nocleg w zamku. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani wyprawą; nauczyciele, którzy jechali z nami na wycieczkę również (Pan Tomasz, Pani Bernadeta i Pani Bożena). Jak co roku, wybrał się z nami również przewodnik, Pan Jakub. Więcej

fotoreportaż: Janek Misiórski, kl. 1a, (fakultet dziennikarski)

Stona [1] [2] [3] [4] [5] Archiwum strony