Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczne Gimnazjum Nr 14
Społecznego Towarzystwa Oświatowego
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
Bank PEKAO XIII o/W-WA
54124020341111000003075362
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syWydarzenia

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w SPOŁECZNYM GIMNAZJUM NR 14 STO

W piątek, 24 czerwca nadszedł upragniony przez gimnazjalistów dzień. O godz. 9.00 zabrzmiał ostatni dzwonek, ale nie na lekcję. Oznajmił wszystkim, że rozpoczyna się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016.
Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, dyrektor szkoły wygłosił krótkie przemówienie, w którym podziękował wszystkim za ciężką pracę. Absolwenci odebrali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody wychowawców. Nauczyciele przedmiotowi również mieli okazję nagrodzić uczniów, którzy przez cały rok pięknie pracowali i wręczyli im nagrody przedmiotowe. Znaleźli się tacy, którzy po odbiór nagrody i dyplomu podchodzili kilka razy:) Poznaliśmy także gimnazjalistów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen po klasyfikacji końcoworocznej. Są to: Zofia Gruba (kl. 3a), Zuzanna Olszewska (kl. 3a) i Hubert Górecki (kl. 3a). W nagrodę za ciężką pracę uczniowie otrzymali sprzęt multimedialny. Natomiast Wiktoria Szynkura z kl. 3b otrzymała „Pióro Uznania Społecznego Gimnazjum STO” za najwyższą średnią uzyskaną na egzaminie gimnazjalnym w historii szkoły (prawie 99%).
Po części oficjalnej w auli szkoły uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Oficjalnie rozpoczęły się wakacje!

Galeria- Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

LAUREACI KONKURSU LITERACKIEGO Dzieciństwo trzech pokoleń

Wiosną tego roku nasze gimnazjum zgłosiło prace literackie do konkursu organizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Pomost, czyli poznać, połączyć, pozyskać”, który realizowany był w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie w roku 2015/2016. Pod koniec maja otrzymaliśmy werdykt. Sześcioro naszych gimnazjalistów zdobyło laury:
Helena Białek – I miejsce w kategorii POEZJA
Rafał Hermann - III miejsce w kategorii POEZJA
Maria Etienne - III miejsce w kategorii PROZA
Zuzanna Chrzanowska – wyróżnienie w kategorii PROZA
Jakub Sobiecki - wyróżnienie w kategorii PROZA
Maria Torosian - wyróżnienie w kategorii PROZA
Cele, jakie przyświecały organizatorom to: lepsze poznanie pokolenia własnych rodziców i dziadków, zrozumienie starszych ludzi i pozyskanie ich doświadczenia oraz mądrości od starszych, zachęcenie młodzieży do aktywności artystycznej oraz twórczego spojrzenia na temat. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów warszawskich. W skład jury weszły nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum nr 42 oraz Małgorzata Karolina Piekarska – dziennikarka i pisarka. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy!

Anna Fligiel-Żuczek, Magdalena Sadowska-Maciejewska

DZIECIŃSTWO TRZECH POKOLEŃ

Letnia edycja „Latającego Talerza”

9 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny prezentowali swoje talenty językowe i kulinarne podczas imprezy językowej „Latający talerz”. Zgodnie z ustalonymi przez nauczycieli języków obcych zasadami przygotowali własnoręcznie różne potrawy, a proces ich powstawania pokazali w formie krótkich filmów w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Nowością tej edycji było głosowanie publiczności na najlepszy. Okazał się nim filmik grupy hiszpańskiej. Uczniowie klas trzecich: Mateusz Wiśniewski, Mikołaj Sołtysiuk, Michał Dziki oraz Stefan Stradowski przedstawili przepis na pyszne hamburgery, czym zyskali sobie największą przychylność głosujących (zarówno uczniów jak i nauczycieli). Największą przyjemność i radość sprawiła wszystkim oczywiście degustacja wszystkich przygotowanych specjałów, po której jak zwykle nic nie zostało na stołach.

Ewa Kruczyńska

Podsumowanie pracy nad wartością POKOJOWOŚĆ

1 czerwca odbyła się impreza podsumowująca pracę nad wartością pokojowość, będąca spotkaniem wszystkich uczniów. Pokojowość - to temat II semestru Programu Nauczania Wartości, który funkcjonuje w naszej szkole już ponad 5 lat. Rozpoczęliśmy piosenką Johna Lennona „Give peace a change”, a już potem nastąpiły:
1. Prezentacja p. psycholog Marty Jankowskiej „Co zaburza, a co wspomaga pokojową komunikację ?” W ramach tej prezentacji obejrzeliśmy kilka ciekawych filmików np. „Realistyczną wizję światowego pokoju” Jody Williams.
2. Prezentacje laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, które przygotowali uczniowie, wcielając się w postacie laureatów i przedstawiając ich przemówienia.
3. Piosenki, które w niebanalny sposób ilustrowały poszczególne zagadnienia, m.in. „Mówię ci, że” zespołu Tilt czy „Niech żyje wojna” Maleńczuka i Waglewskiego.
4. Mini wykład nt. erystyki, który wygłosiła Zosi Gruba.
5. Mini wykład nt. pokojowość w starożytnej filozofii, czyli jak być szczęśliwym w świecie pełnym agresji. Przedstawione zostały postawy stoików, epikurejczyków, cyników i sokratejskie rozumienie zła.
6. Prezentacje postaci znaczących dla kształtowania pokoju na świecie: Bono, F. Sassoon, G. Marquez. Prezentacje przygotowali uczniowie.

Bernardeta Obrębowska

Spotkanie z panem Maciejem Powroźnikiem

Dzień dziecka był nietypowy, bowiem mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu jednego z rodziców uczniów na temat ropy naftowej. Na wstępie zadaliśmy sobie pytanie, czym jest ropa naftowa. Później omówiliśmy kolejny aspekt: gdzie jest najwięcej złóż ropy naftowej i jaką ma gęstość na poszczególnych obszarach. Następnie przeszliśmy do innych ciekawych zagadnień takich jak: czy da się i w jaki sposób oddzielić ropę naftową od innych związków chemicznych wymieszanych razem; gdzie w Polsce znajdują się największe rafineria ropy naftowej oraz jak zbudowana jest rafineria. Najdłużej jednak rozmawialiśmy na temat firm petrochemicznych. Większość pytań od publiczności dotyczyło tego tematu. Myślę, że prezentacja i wykład wszystkim bardzo się podobały. Była niezwykle ciekawa i pełna humoru. Podsumuję spotkanie, cytując słowa pana dyrektora: ” Największym prezentem, jaki można otrzymać, nie jest rzecz materialna, lecz wiedza, która zostanie nam na zawsze”.

Maria Piątek, kl. 2 a

Fotoreportaż z Warszawskich Targów Książki

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Warszawskich Targów Książki, którego autorem jest Kuba Wójcicki z kl. 2a. Targi odbyły się w dniach 19-22 maja 2016 na Stadionie Narodowym. Pisaliśmy o nich nieco wcześniej. Nasz fotoreporter spotkał m.in. znaną niektórym gimnazjalistom z Lekcji z Mistrzem Reportażu autorkę "Angoli", Ewę Winnicką.

Galeria- Fotoreportaż z Warszawskich Targów Książki

Warsztaty pt. SZTUKA WSPÓŁCZESNA w Muzeum Narodowym w Warszawie

W dniach 14-16 czerwca wszystkie klasy naszego gimnazjum wzięły udział w zajęciach nt. sztuki współczesnej w Galeria Sztuki XX i XXI Wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie. Kolekcje sztuki nowoczesnej i współczesnej MNW należą do największych zbiorów tego rodzaju w Polsce. Najwcześniejsze prace pochodzą z pierwszej dekady ubiegłego stulecia, najnowsze zaś powstały w 2012 roku. W czasie warsztatów można było korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej na tabletach. Przedstawiamy krótką relację z warsztatów autorstwa uczennicy klasy 3a, Karoliny Małkowskiej.więcej

Na dużym ekranie: Zanim się pojawiłeś

10 czerwca miała miejsce polska premiera filmu pt. „Zanim się pojawiłeś” (reż. Thea Sharrock), do którego scenariusz napisała autorka książkowego pierwozworu Jojo Moyes (książki o tym samym tytule). Natomiast już 21 czerwca uczniowie fakultetu polonistycznego mieli okazję obejrzeć film na dużym ekranie (w rolach głównych: Emilia Clarke i Sam Claflin).
Krótka recenzja Mateusza Żelezika.CZYTAJ

Wyzwania przed jakimi stoi pokolenie dzisiejszych gimnazjalistów.
Seminarium z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego Prezydenta RP 1995-2005

W poniedziałek 6 czerwca 2016 r. wybraliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z byłym Prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim. W seminarium Wyzwania przed jakimi stoi pokolenie dzisiejszych gimnazjalistów wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Warszawy, Społecznego Towarzystwa Oświatowego oraz dyrektorzy, nauczyciele i młodzież z dziewięciu placówek oświatowych.
Gościa przywitali zgodnie z protokołem: wiceprezes STO, Krystyna Norwa; dyrektorzy dwóch szkół STO: Jarosław Pytlak i Tomasz Tatkowski oraz po dwie osoby spośród uczniów SG nr 14 STO i SG nr 99 STO. Nasze gimnazjum godnie reprezentowali Emilia Wojtachaz kl. 1a i Hubert Tomecki z kl. 3b.
Spotkanie w Teatrze „6 piętro” rozpoczęło się o godz. 10.00 od powitania gościa przez organizatorów. Następnie odbyło się wystąpienie byłego Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Potem znalazł się czas na zadawanie pytań przez uczniów. Po zakończeniu oficjalnej części można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Miłym akcentem po spotkaniu były lody dla wszystkich uczestników ufundowane przez jednego ze sponsorów.

Galeria- Seminarium z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego Prezydenta RP 1995-2005

Na dużym ekranie. DZIEŃ MATKI

W maju, kiedy część uczniów wyjechała za granicę, druga część wybrała się na seans filmowy do kina Cinema City, by obejrzeć „Dzień Matki”. To amerykańska komedia, która miała premierę w maju tego roku. Została wyreżyserowana przez Garrego Marshalla. Zachęcamy do przeczytania krótkiej recenzji naszego gimnazjalisty.więcej

Prezentacje prac samodzielnych 2016

24 i 25 maja odbyły się prezentacje prac samodzielnych, które były realizowane przez gimnazjalistów wszystkich klas w II semestrze roku szkolnego 2015/ 2016. Uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli łącznie 95 wystąpień. Nikt tu nie jest przegrany, bowiem każdy, oprócz otrzymania oceny cząstkowej, mierzy się z publicznym wystąpieniem i zdobywa ważne doświadczenia: przygląda się innym pracom, poszerza swoją wiedzę i kształtuje umiejętność przemawiania na forum.
Jakie tematy zaciekawiły uczniów? Oto tylko niektóre propozycje:
Matematyczna iluzja, Wynalazki Leonarda da Vinci, Children International Village Scholls, Kabaret, Kredyty i pożyczki, Hałas, Spacerkiem po Leśnej Podkowie, Jednostka 731 – czyli japońskie eksperymenty, Miecz świetlny, Historia słowa, Dmitrij Głuchowski, Współczesna powieść dla młodzieży – Małgorzata Karolina Piekarska, Język filmu, Namibia.

Gimnazjaliści na WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI

W dniach 19-22 maja 2016 na Stadionie Narodowym odbyły się VII Warszawskie Targi Książki. Wybrali się na nie uczniowie z naszego gimnazjum. Dzięki temu powstały ciekawe teksty oraz zdjęcia . Relację z tego wydarzenia przygotowała m.in. Zuzanna Olszewska. więcej

Wykład z fizyki

25 kwietnia do naszej szkoły przybył z wykładem pt. ”Zjawiska optyczne w przyrodzie” dr hab. Andrzej Wysmołek, prof. UW. Razem podejmowaliśmy próbę znalezienia odpowiedzi na pytania: Dlaczego tęcza jest kolorowa? Dlaczego niebo jest niebieskie, a słońce o zachodzie jest czerwone? Czy nasze oczy zdolne są dostrzec coś więcej niż światło widzialne? więcej

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O ZŁOTE PIÓRO”

22 maja 2016 r. ogłoszono wyniki XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O złote Pióro". Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 2 a, Helena Białek została w nim WYRÓŻNIONA. Organizatorem było Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość. Inspirację dla młodych twórców stanowił temat: „Dziś, jutro, kiedyś.” Bardzo się cieszymy z poetyckiego sukcesu naszej gimnazjalistki. Gratulujemy i życzymy jeszcze więcej motywacji do pisania oraz twórczej weny!
Fotorelacja z uroczytości wręczenia nagród laureatom konursu znajduje się na profilu Wawerskiego Centrum Kultury: https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury

Magdalena Sadowska-Maciejewska

Wyjazd zagraniczny. Włochy 2016

Dnia 14 maja 2016 roku o godzinie 19:00 nasz autokar opuścił parking przy ulicy Oławskiej i ruszył w kierunku Włoch. Jako opiekunowie pojechali z nami nauczyciele: Pan Tomasz, Pani Bernadeta, Pani Bożena i Pani Alicja oraz tradycyjnie pan Jakub w roli przewodnika. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani tymi „tygodniowymi wakacjami”.
Tak rozpoczyna swoją relację z wyjazdu Marysia Torosian z klasy 2 b. Zachęcamy do przeczytania reportażu uczestniczki tej wyprawy oraz obejrzenia zdjęć zamieszczonych w GALERII(wkrótce). więcej

XX Piknik Naukowy

W sobotę, 7 maja grupa uczniów reprezentująca fakultet fizyczny i chętni uczniowie z Naszej szkoły wybrali się na XX Piknik Naukowy odbywający się na Stadionie Narodowym. Piknik udowodnił nam, że nauka pokazana w inny, atrakcyjny sposób jest dla każdego – niezależnie od wieku czy wykształcenia. Warto tam było spędzić czas, choćby po to, aby zobaczyć...
...panią Agnieszkę z bioreaktorem typu air-lift w tle. Urządzenie to ma coraz większe zastosowania w różnych gałęziach przemysłu m.in. w oczyszczaniu ścieków, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Służy do szybkiej i wydajnej hodowli różnego rodzaju mikroorganizmów lub komórek zwierzęcych oraz pozwala na szybkie i efektywne oczyszczanie ścieków.
Reaktor AirLift to stosunkowo nowe rozwiązaniem, znajdują się w nim dwie strefy: strefa do której doprowadzony jest gaz oraz strefa bez gazu. Obie strefy ze względu na obecność pęcherzyków tylko w jednej, mają różną gęstość. Dzięki takiemu stanowi następuje samoistne mieszanie. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na oszczędność energii, gdyż jednocześnie rozwiązuje problem mieszania i napowietrzania.

Mowie nienawiści mówimy STOP!
Warszataty „Nie ma mowy”

6 maja 2016 r. uczniowie i uczennice spotkali się z Piotrem Cykowskim na warsztatach w ramach programu wartości - pokojowość. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja wystawy “Nie ma mowy” (http://www.niemamowy.pl) dotycząca mowy nienawiści.
Tydzień przed spotkaniem w szkole zawisły plakaty mające zaciekawić i zainspirowacgimnazjalistów hasłami: „to skomplikowane”, „nie ma mowy”, „żywi się innością”, „gruba skóra nie wystarczy”, „zmień zasady gry”, „reaguj”. więcej

Eureka!


Miło nam poinformować, że Bartek Siński z kl. 3a uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Do grona wyróżnionych należą: Zofia Gruba z kl. 3a, Hubert Tomecki z kl. 3b, Hubert Górecki z kl. 3a, Michał Wojtanowski z kl. 3b. A tylko jednego punktu zabrakło: Tomkowi Łossowskiemu kl. 2a. Konkurs "Eureka" przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki poprzez rozwijanie ich umiejętności. Serdecznie gratulujemy.

Młodzi ALCHEMICY


Olek Sobolewski z kl. 2 a uzyskał wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik. Zosia Gruba z kl. 3a, Hubert Tomecki z kl. 3 b, Mateusz Żelezik z kl. 3 b oraz Hubert Górecki z kl. 3 a uzyskali wyróżnienia. Gratuluję!

Monika Pelowska

Lekcja z Mistrzem Reportażu. Spotkanie z autorką zbioru reportaży „1945. Wojna i pokój”, Magdaleną Grzebałkowską

Dnia 27 kwietnia uczniowie klas trzecich, w ramach Lekcji z Mistrzem Reportażu organizowanych przez SCEK, mieli przyjemność spotkać się z historyczką, reporterką i autorką książek Magdaleną Grzebałkowską („Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny”). Pomimo iż spotkanie odbyło się kilka dni po egzaminie, to nie zabrakło chętnych, którzy sięgnęli po lekturę niobowiązkową - „1945 wojna i pokój”. Jest to zbiór reportaży napisanych na podstawie rozmów z ludźmi, którzy przeżyli rok 1945, rok wojny i pokoju. więcej

Wizyta uczniów klas 1. i 2. w Muzeum POLIN

18 kwietnia, w przeddzień rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, uczniowie klas pierwszych i drugich zwiedzili Muzeum POLIN. Wzięli udział w narracyjnej podróży przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Poznali odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie? Już po raz czwarty w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim Muzeum POLIN zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. 19 kwietnia na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce i za granicą wolontariusze rozdają papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów.


Wizyta w Muzeum POLIN- galeria

NAGRODY w Turnieju Jednego Wiersza

 Już po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie poetyckim organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. W tym roku w finale edycji wiosennej znalazły się trzy wiersze autorstwa naszych gimnazjalistów: Zuzanny Makacewicz, Mikołaja Sołtysiuka i Mateusza Żelezika. 27 kwietnia poczas Turnieju zdobyliśmy aż dwie nagrody.

Mateusz Żelezik, uczeń klasy IIIb (za wiersz pt.„Bitowa kroplówka”) zdobył III miejsce, a Mikołaj Sołtysiuk również z klasy IIIb (za wiersz pt.„Tajemnica”) został wyróżniony.

 Poetyckie zmagania odbyły się w podziemiach warszawskiej Starówki. Finaliści zaprezentowali swoje utwory przed liczną publicznością i Jurorami konkursu. Po wysłuchaniu wszystkich finałowych wierszy Jury udało się na obrady. Uczestnikom konkursu i publiczności czas oczekiwania na werdykt umilił koncert. Po krótkim oczekiwaniu Jury konkursu ogłosiło werdykt, wręczyło dyplomy i nagrody.
Miło nam dodać, że wśród finalistów Turnieju znalazł się także nasz absolwent, Marcin Mąkosa.
Serdecznie gratulujemy!

Anna Fligiel-Żuczek

Laury w Konkursie Filozoficznym

„Kto zaś mówi, że jeszcze nie pora filozofować, lub że pora już minęła, podobny jest do mówiącego, że jeszcze nie pora być szczęśliwym lub że pora ta już przeszła”
Epikur

Dnia 9.04 zostały ogłoszone wyniki finałowych zmagań KONKURSU FILOZOFICZNEGO „W drodze ku mądrości” dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne.
Z naszego gimnazjum startowała czwórka uczniów i dzięki ogromnej pracy i szczególnemu zainteresowaniu filozofią znalazła się w trzecim etapie konkursu. A oto wyniki końcowe:
   1. Hubert Tomecki - laureat
   2. Marek Uszyński - finalista
   3. Zuzanna Olszewska - finalista
   4. Tomasz Supeł - finalista.
Z życzeniami dalszego filozofowania dla wszystkich zwycięzców - opiekun i nauczyciel filozofii, Bernadeta Obrębowska.

Klasy drugie na lekcji w Muzeum Literatury w Warszawie

W słoneczną środę, 20 kwietnia, gdy uczniowie klas trzecich zmagali się z ostatnim testem gimnazjalnym z języka angielskiego, wybraliśmy się do Muzeum Literatury w Warszawie. Pani przewodnik na podstawie fragmentów wystawy i eksponatów opowiedziała nam o patronie muzeum, Adamie Mickiewiczu. Poznaliśmy życie i twórczość Adama Mickiewicza na tle epoki – romantyzmu; dowiedzieliśmy się o tym, kim był bohater romantyczny; rekonstruowaliśmy biografię Mickiewicza na podstawie wybranych wydarzeń z życia poety (Mickiewicz w Rosji, paryskie lata Wieszcza, Wielka Emigracja, Mesjanizm – Mickiewicz w Kole Sprawy Bożej); przyjrzeliśmy się bliżej „Portretowi Mickiewicza na Judahu skale” Walentego Wańkowicza. Pani przewodnik wyjaśniła nam także, czym różni się oryginał od repliki i kopii. Przy eksponatach związanych z „Panem Tadeuszem” chórem wyrecytowaliśmy „Inwokację”. Na zakończenie można było sobie zrobić selfie z wieszczem.


MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU

W dniach 8-10 kwietnia cztery uczennice naszej szkoły brały udział w XXII Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w Pływaniu. Zawody odbywały się na basenie MOSiR w Ciechanowie. W rywalizacji wzięło udział 580 zawodników i zawodniczek reprezentujących 46 szkół z całej Polski. Nasza skromna żeńska reprezentacja na tej prestiżowej pływackiej imprezie szkół niepublicznych wywalczyła dwa medale i jedno doskonałe miejsce tuż poza podium. Dzięki doskonałym startom naszych pływaczek Społeczne Gimnazjum nr 14 STO zajęło V miejsce w Polsce w kategorii drużynowej dziewcząt.
Karolina Kałek – I miejsce na 50 m stylem klasycznym (wynik 36.04 w eliminacjach 35,26)
Sztafeta dziewcząt - 4x50 m stylem zmiennym – II miejsce (wynik 2:30.06)
Sztafeta dziewcząt - 4x50 m stylem dowolnym – IV miejsce (wynik 2:14.37)
Maria Etienne - 100 m stylem zmiennym - VIII miejsce (2:22.51)

W sztafecie płynęły: Gabriela Krzemińska, Karolina Kałek, Maria Etienne, Lidia Wiśniewska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Uroczyste spotkanie wielkanocne

W środę, 23 marca odbyło się w naszym gimnazjum uroczyste spotkanie wielkanocne. Uczniowie, tym razem nie na ocenę, prezentowali różne ciekawostki i doświadczenia związane ze światem przyrody. Wśród nich znalazły się m.in. takie zagadnienia jak: omówienie budowy jajka, rozróżnianie jaja świeżego od nieświeżego, efekt Tyndalla, reakcja ksantoproteinowa, porównanie jaj kręgowców, ciekawe ptaki.
Odbył się także quiz dla klas na temat zwyczajów, obrzędów, miejsc i symboli związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Nagrodą - niespodzianką był kosz czekoladowych jaj. Zwyciężył klasa 3 a.
Na zakończenie wszyscy podzielili się jajeczkiem oraz skosztowali przysmaków wielkanocnego stołu, które przygotowali uczniowie klas pierwszych. Spotkanie przygotował zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz wychowawcy klas.
Jak było? Sami zobaczcie!

Spotkanie wielkanocne- galeria

Strona [1] [2] [3] Archiwum strony

-->