PostHeaderIcon Wyjazdy

Nasze gimnazjum, mając na celu wszechstronny rozwój uczniów, realizuje program edukacyjny i wychowawczy stosując różne formy pracy z młodzieżą.

Jedną z form realizacji programu szkoły są wspólne wyjazdy uczniów i nauczycieli.
W każdym roku szkolnym organizujemy trzy obowiązkowe wyjazdy:

1. Wyjazd integracyjny - trzy-cztero dniowa wycieczka odbywająca się na przełomie września i października, mająca na celu stworzenie możliwości lepszego poznania się wszystkim uczniom naszej szkoły. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest doskonałą okazją do realizowania zadań ułatwiających integrację grupy.

2. Biała szkoła - siedmio dniowy wyjazd w okresie zimowym połączony ze startem naszych uczniów w Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w sportach zimowych. Celem wyjazdu jest nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Podczas białej szkoły uczniowie nie mają standardowych lekcji, ich nauka w tym okresie polega na wypełnianiu kart pracy i wykonywaniu specjalnie przygotowanych zadań, za które po powrocie otrzymają oceny.

3. Wyjazd zagraniczny - siedmio-ośmio dniowy wyjazd turystyczno-krajoznawczy, odbywający się w maju lub czerwcu. Celem wycieczki jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów innych narodów, oraz zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków kultury.

W ostatnich latach odwiedziliśmy:
Włochy (maj 2010r.)
Budapeszt i Wiedeń (maj 2009 r.)
Paryż (maj 2008 r.)
Pragę (maj 2007 r.)

Poza obowiązkowymi wyjazdami organizujemy różnego rodzaju wycieczki w ramach zajęć dodatkowych: fakultetów i kół zainteresowań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych wyjazdów znajdujących się w zakładce GALERIA

Poniżej możecie państwo zapoznać się z przykładowym programem jednej z naszych wycieczek zagranicznych.

Program wycieczki do Wiednia i Budapesztu która odbyła się w maju 2006 r.

1 dzień

wyjazd z Warszawy o godz. 700. przyjazd pod Bratysławę w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.

2 dzień

po śniadaniu wyjazd do Wiednia zwiedzenie : m.in. Ringu (Ratusz, Parlament, Muzeum Przyrodnicze, lub Muzeum Historii Sztuki), Starego Miasta Hofburgu (zimowej rezydencji cesarzy austriackich),Katedry św. Stefana, Parku Miejskiego z pomnikiem Johanna Straussa, Opery, kościoła św. Karola Boromeusza, Secesji, Pomników Goethego, Schillera i Mozarta. Nocleg pod Bratysławą.

3 dzień

po śniadaniu wyjazd do Wiednia zwiedzanie: Schoenbrunnu (letniej rezydencji cesarzy austriackich) oraz Kohlenbergu (kaplicy Jana III Sobieskiego) w drodze powrotnej wizyta na Grinzingu (starym miasteczku winiarzy) i zwiedzanie budynków projektowanych przez współczesnego architekta Friedensreicha Hundertwassera.
Popołudnie w lunaparku Prater.
Kolacja i nocleg w Budapeszcie.

4 dzień

po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Parlament, Wyspa Małgorzaty, Góra Gelerta, Stare Miasto z Basztą Rybacką i kościołem Macieja skąd roztacza się wspaniała Panorama Budapesztu i Dunaju. Kolacja i nocleg.

5 dzień

po śniadaniu wyjazd w Zakole Dunaju. Zwiedzanie najstarszej węgierskiej rezydencji królewsko-kościelnej ze wspaniałą bazyliką w Esztorgom, ruin zamku w Wyszegradzie, gdzie urodziła się polska królowa Jadwiga oraz malowniczego miasteczka o niepowtarzalnej śródziemnomorskiej atmosferze - Szentendre. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

CENA WYJAZDU - 850 ZŁ

Cena obejmuje:
   - przejazd autokarem o podwyższonym standardzie,
   - 5 noclegów w pokojach 3-osobowych,
   - 5 śniadań i 5 obiadokolacji,
   - opiekę pilota, przewodnika, i wychowawców szkolnych,
   - ubezpieczenie KL, NW,
   - wstępy do zwiedzanych obiektów.